WhatsApp

Handelspodcast · Aflevering 2

Kan Radar Zorghuiscamera's Vervangen?

Monitoring zonder camera, controles van leveranciersidentiteit en vragen over markttoetreding VK vóór aanbetaling.

Conceptillustratie van een radarsensor, een zorgbed en leveranciersdocumenten.

02 · 23:36 · Audiotaal: Engels

Kan radar camera’s in verzorgingshuizen vervangen?

Cameraloze monitoring, leveranciersidentiteit en vragen over de Britse markt vóór een aanbetaling.

Aflevering en volledige briefing lezen (Engels)

Engelstalige audio; de download van de originele briefing blijft in de aangeleverde taal. Omslagillustratie is een conceptillustratie, geen foto van het product van de leverancier.

Volledige kopersbriefing

Dit is de briefing die met de aflevering is meegeleverd. Leveranciersverklaringen, scores, indicatieve economische gegevens en regelgevende beweringen zijn bewaard gebleven als aangeleverde analyse; zij zijn hier niet onafhankelijk geverifieerd. Kosten en servicelimieten zijn illustratieve cijfers in de briefing, geen ChinaConnect247-aanbiedingen.

Detectie zonder camera kan nog steeds persoonlijke of gezondheidsgegevens verwerken. Verplichtingen voor medische apparaten en privacy zijn afhankelijk van het beoogde gebruik, productclaims, inzet en markt; een „wellness“ label alleen verwijdert die verplichtingen niet.

Download de oorspronkelijke geleverde briefing

Masterclass Introductie: Due Diligence bij Buitenlandse Hardwareleveranciers & Oplossen van Verschillen

1. Grondslagen van Leveranciersketen Verificatie & Bewijsscores

1.1 De Mindset van de Forensische Auditor: Let op de Kloof Tussen Claims en Bewijs

Bij grensoverschrijdende technologische inkoop en audit van hardware-leveringsketens is het accepteren van leveranciersclaims zonder meer een onaanvaardbaar operationeel risico. Beginnende importeurs vallen routinematig in kostbare vallen door te vertrouwen op oppervlakkig bewijs van legitimiteit: glanzende fysieke visitekaartjes verzameld op internationale handelsbeurzen, gepolijste digitale directe consumentenwinkels, of indrukwekkende promotievideorondleidingen. In hardwareproductie verbergen deze artefacten vaak ernstige onderliggende risico's, variërend van niet-gecontroleerde subleverancierslijnen tot fatale wettelijke non-compliance in bestemmingsmarkten.

Om inkooprisico te beperken, moet een audit van de leveringsketen opereren met een forensische mindset—overgang van passief vertrouwen naar systematische, actieve verificatie. Elke bewering van een buitenlandse tegenpartij over fabriekoppervlakte, engineeringpersoneel, eigendom van intellectueel eigendom of radiofrequentie (RF) compliance moet onafhankelijk worden geverifieerd aan de hand van openbare wettelijke registers, officiële handelsorganisatie databases en primaire regelgevende documenten.

💡 Kernprincipe: Bewijs versus Claims

  • Zelfopgaven van leveranciers: Ongeverifieerde marketingmaterialen, direct-to-consumer Shopify-prijzen, zelf gepubliceerde pitchdecks, niet-onderbouwde fabriekafmetingen en mondelinge garanties over internationale naleving.
  • Onafhankelijk verifieerbare feiten: Primaire vermeldingen in staatsbedrijvenregisters, Unified Social Credit Codes (USCC), gemeentelijke ontwikkelingspersberichten, officiële beursgidsregisters, gepubliceerde mobiele app ontwikkelaarsvermeldingen en geaccrediteerde derde partij laboratoriumtestrapporten (bijv. SGS, TÜV, Intertek).

1.2 Het 6-Pijler Publiek Bewijs Kader (Case Study Scorecard Analyse)

Om een objectieve, herhaalbare methodologie voor leveranciersscreening vast te stellen, gebruiken auditors het 6-Pijler Publiek Bewijs Kader. Om de praktijktoepassing te illustreren, analyseren we een uitgebreid inlichtingendossier samengesteld over Xiaowei Technology (Zhuhai) Co., Ltd., een Chinese ontwikkelaar van hardware en AIoT-platforms.

PijlerScore (/10)StatusBelangrijk Geverifieerd BewijsKritieke Grens / KloofActiegericht Advies voor Importeur
1. Product- & AIoT Ecosysteemdiepte9.2✓ Sterk200+ verbonden SKU’s over 10 categorieën; actieve directe exportportal (Cosoway.com); actieve iOS/Android-app (XiaoWeiIoT) met regelmatige firmware-updates.Claims over hardware-sensor nauwkeurigheid (3D radar puntwolk-dichtheid) blijven onbevestigd zonder fysieke testbanktests.Technische diepgang is hoog, maar realtime sensorprecisie en vals-alarm afwijzing moeten worden gevalideerd op een actieve testbank.
2. Bedrijfs- & R&D-identiteit8.8✓ SterkGecontroleerde USCC (91440402MA5580DU29); geregistreerd in Zhuhai (sept 2020); officiële High-Tech Enterprise en Gespecialiseerde & Gesofisticeerde MKB-onderscheidingen.Primaire registratie bewijst R&D-basis, maar exacte aandeel eigen versus uitbestede EMS-lijnassemblage vereist veldaudit.Entiteitslegitimiteit en door de staat gesteunde R&D-schaal zijn volledig vastgesteld in gemeentelijke en provinciale registers.
3. Beurs- & Exportactiviteiten8.5✓ SterkBevestigde exposant op de 136e, 139e en 140e Canton Fair (Hal D, Stand 17.2B43-44) en HKTDC InnoEX 2026 (Stand 3E-B01).Distributienetwerken in het land en gelokaliseerde RMA/technische ondersteuning in westerse doelmarkten blijven onverifieerd.Hoge frequentie van tentoonstellingen bevestigt actieve exporthouding en daadwerkelijke commerciële betrokkenheid met internationale kopers.
4. Contact- & Kanaalverificatie7.0◐ Matig-HoogDomein-e-mails geverifieerd (lucien@cosoway.com, mazhihao@smartxiaov.com), 3 bedrijfs-hotlines actief, Britse marketinglijn geverifieerd (+44 7536 333510).Visitekaartje op beursstand vermeldde geen specifieke namen van leidinggevenden of directe persoonlijke contactgegevens.Leg commerciële contacten uitsluitend via geverifieerde bedrijfsdomein-e-mails en vaste lijnen vast; eis formele autorisatie-stempels.
5. Britse Regelgeving & GDPR-gereedheid5.5⚠ BeperktBinnenlandse Chinese kwaliteitsattesten en gemeentelijke awards vastgesteld; volwassen softwareplatform.Ontbreken van geaccrediteerde laboratoriumrapporten voor UKCA/CE RED (Ofcom IR 2030) en niet-bevestigde UK GDPR cloud data residency.Blokker: Geef geen commerciële inkooporders uit totdat model-specifieke laboratoriumrapporten en UK/EU cloud server instanties zijn geverifieerd.
6. Betalings- & Contractbeveiligingen4.0■ PoortcontroleEntiteit bestaat legaal en heeft commercieel ordervolume (160M+ RMB / ~£17,5M GBP).Afstemming begunstigde bankrekening en exportfactuur-entiteit vereist directe verificatie voorafgaand aan overboeking.Blokker: Handhaaf strikte voorschottenregels. Stort nooit aanbetalingen totdat de naam van de begunstigde 100% overeenkomt met de geregistreerde wettelijke bedrijfsnaam.

Voor een inkoopmanager of auditor vereist het interpreteren van deze scorecard herkenning dat een hoge algemene macro score (zoals 7,8/10) fatale operationele blokkades kan verbergen. Hoge scores in Productdiepte (9,2) en Bedrijfsidentiteit (8,8) bevestigen dat de leverancier een gevestigde, snelgroeiende technologieonderneming is in plaats van een schijnentiteit. Lage scores in Regelgevingsgereedheid (5,5) en Betalingsbeveiligingen (4,0) vormen direct handelsonderbrekende barrières. Hardware importeren zonder gevalideerde radiofrequentie (RF) laboratoriumrapporten of fondsen overmaken naar niet-geverifieerde bankrekeningen zal een project doen ontsporen, ongeacht hoe geavanceerd de onderliggende hardware technologie ook is.

1.3 Leer Narratief Brug

Hoewel de macro scorecard een evaluatie-instrument op directieniveau biedt, beginnen praktische audits in de toeleveringsketen op de werkvloer — vaak startend met de forensische oplossing van administratieve fouten en karakterverschillen gevonden op fysieke beursvisitekaartjes.

2. Oplossen van Identiteitsverschillen & Typefouten

2.1 Case Study: De Enkelvoudige-Strokende OCR & Drukfout ('小米' versus '小未')

Op de 139e Canton Fair verzamelde een auditor een visitekaartje in Hal D, Stand 17.2B43-44. De ruwe Chinese tekst op het kaartje luidde 小米科技(珠海)有限公司 (Xiaomi Technology (Zhuhai) Co., Ltd.). Bij directe invoer in Chinese bedrijfsregisters zou een auditor geconfronteerd worden met een entiteitsconflict, mogelijk een middelgrote AIoT-ontwikkelaar verwarrend met het consumentenelektronica-conglomeraat Xiaomi Corporation.

Een forensische karakteranalyse onthult dat dit verschil voortkomt uit een Optical Character Recognition (OCR) desktopdrukfout of administratieve drukfout. In het Chinese schrift verschillen de karakters 未 (wèi, zoals in Xiaowei) en 米 (mǐ, zoals in Xiaomi) slechts door twee zijstrepen. De juiste wettelijke entiteit geregistreerd bij de Chinese autoriteiten is 小未科技(珠海)有限公司 (Xiaowei Technology (Zhuhai) Co., Ltd.).

   Observed Card / OCR Printing Typo:   小 米 科技 (珠海) 有限公司  -->  "Xiaomi"  (Erroneous Variant)
   Official Government Legal Registry:  小 未 科技 (珠海) 有限公司  -->  "Xiaowei" (Verified Legal Entity)
                                          ^
                                   Two-Stroke Difference

Om dergelijke verschillen op te lossen, construeren auditors een forensische Identiteitsresolutie Tabel waarin ruwe veldartefacten worden vergeleken met primaire staatsregisters:

BewijscategorieWaargenomen Veldartefact (Beurskaart)Geverifieerd Juridisch BedrijfsregisterResolutiebewijs & Auditverificatiemethodologie
Juridische Entiteitsnaam (CN)小米科技(珠海)有限公司小未科技(珠海)有限公司Gekruist vergeleken met Canton Fair gids, Apple App Store ontwikkelaarsregister en overheidsnieuwspublicaties.
Juridische Entiteitsnaam (EN)Xiaowei Technology (Zhuhai) Co., Ltd.Xiaowei Technology (Zhuhai) Co., Ltd.De Engelse handelsnaam op de kaart komt exact overeen met de bedrijfsregistraties en de directe exportwinkel (cosoway.com).
Expositiestand RegistratieHal D, Stand 17.2B43-44Hal D, Stand 17.2B43-44De officiële exposantenregistratie van de Canton Fair schrijft Booth 17.2B43-44 100% toe aan Xiaowei Technology (Zhuhai) Co., Ltd.
ProductecosysteemmmWave Valradars & Ouderenzorg60GHz/24GHz mmWave AIoT RadarsHet fysieke tentoonstellingsvoorwerp komt overeen met het eigen patentportfolio en de ontwikkelaarsvermeldingen in de iOS/Android app stores (XiaoWeiIoT).
Bedrijfs-ID (USCC)Niet vermeld op kaart91440402MA5580DU29Bevestigd via de Zhuhai Municipal Development & Reform Commission en JobUI bedrijfsregisters.

2.2 Triangulatie van Bedrijfsaanduiding via Officiële Databases

Het vaststellen van de legitimiteit van de entiteit vereist triangulatie van gegevens over primaire overheids-, gerechtelijke en intellectuele eigendomsdatabases. Verificatie vereist bevestiging van vier verplichte gegevenspunten:

  1. Unified Social Credit Code (USCC): De 18-cijferige wettelijke identificatie toegewezen aan vaste Chinese bedrijven. Voor Xiaowei Technology is de geverifieerde code 91440402MA5580DU29, opgericht in september 2020 in de gemeente Xiangzhou, Zhuhai.
  2. Uitvoerend leiderschap & wettelijke bevoegdheid: Het vergelijken van leidinggevendenamen via gemeentelijke publicaties en bedrijfsregistraties bevestigt Oprichter, CEO en wettelijke vertegenwoordiger Wang Jun (王军 / Lion Wang) samen met adjunct-directeur Luo Ping (罗平).
  3. Officiële Overheidsaccreditaties: Verifiëren van staatstitels die fysieke audits ter plaatse vereisen door gemeentelijke en provinciale overheidsdiensten:
  * National High-Tech Enterprise (国家高新技术企业)
  * Guangdong "Specialized & Sophisticated" SME (广东省专精特新中小企业)
  * Guangdong Postdoctoral Innovation Practice Base (广东省博士后创新实践基地)
  * 3rd Prize Winner in the 7th "Maker Guangdong" SME Innovation Competition
  1. Merkmerken & Digitale infrastructuur: Het terugkoppelen van handelsmerken aan de geregistreerde USCC:
  * Xiaowei / 小未科技: Primary corporate and B2B AIoT entity.
  * XiaoWeiIoT: Registered mobile software application across Apple App Store and Google Play.
  * Cosoway: Direct export storefront (cosoway.com) listing USD pricing and international shipping terms.
  * Linglingdog (灵灵狗): Commercial security hardware brand holding ~70% market share in domestic telecom operator channels.

Strategische implicatie van dominantie in het binnenlandse kanaal

Voor buitenlandse kopers is Xiaoweis dominante binnenlandse aanwezigheid – aangetoond door het Linglingdog-merk dat circa 70% marktaandeel bezit binnen Chinese telecomoperator kanalen en het digitaliseren van meer dan 390 productievestigingen via de PaaS-laag – een belangrijk financieel kenmerk. Hoge binnenlandse kanaalomzet biedt financiële stabiliteit en vermindert het risico op faillissement van de leverancier. Een leverancier met sterke binnenlandse cashflow heeft veel grotere kans om commercieel levensvatbaar te blijven gedurende lange meerjarige OEM-ondersteuningscycli, waardoor zij een veilige kandidaat zijn voor maatwerk hardware co-ontwikkeling.

🔍 Opmerking forensische auditbevinding: Kruiscontrole secundaire risicorapporten In secundaire markt onderzoeksrapporten of geautomatiseerde risicogeneratoroverzichten kunnen kleine typografische fouten ontstaan bij het gegevensinvoerproces. Zo was in een secundair inlichtingenrapport de USCC van Xiaowei kort foutief afgedrukt als 91440402MA5580DU49 voordat dit werd gecorrigeerd naar 91440402MA5580DU29. Auditconclusie: Vertrouw nooit uitsluitend op derde partij secundaire samenvattende PDF-rapporten bij contractopstelling of bankoverschrijving. Auditors moeten secundaire risicorapporten direct afstemmen op primaire Chinese overheidsdatabases — zoals het National Enterprise Credit Information Publicity System (AIC) — om typefouten op rapportniveau te identificeren vóór het uitvoeren van juridische contracten.

2.3 Filteren van entiteitsbotsingen en vals-positieven

Bij het doen van buitenlandse bedrijfsregistervragen komen naamconflicten – niet-verwante commerciële entiteiten met vergelijkbare transcripties of Engelse pinyin-namen – vaak voor. Auditors moeten systematisch vals-positieven filteren.

⚠️ Waarschuwing: Naamconflicten in databases Zoekopdrachten naar "Xiaowei Technology" leveren entiteiten op die actief zijn in geheel verschillende industriële sectoren en expliciet moeten worden uitgesloten van hardware due diligence audits:

  • Guangdong Xiaowei New Energy Technology Co., Ltd. (xiaoweitop.com): Fabrikant van industriële machines voor het wikkelen en stansen van lithiumbatterijen.
  • Guangzhou Xiaowei Intelligent Technology Co., Ltd.: Leverancier gespecialiseerd in zware industriële automatiseringsapparatuur.

Auditactie: Deze entiteiten opereren volledig buiten de sectoren smart home, health-tech, en millimetergolf (mmWave) radar. Hun bedrijfsregistraties, financiële gegevens en testrapporten moeten worden gescheiden van de beoordeling van Xiaowei Technology (Zhuhai) Co., Ltd.

2.4 Narratieve leerbrug

Na verificatie van de precieze juridische identiteit van de buitenlandse tegenpartij en het uitsluiten van vals-positieve entiteitsbotsingen, gaat de audit over naar de beoordeling van fysieke faciliteiten en operationele capaciteit.

3. Reconciliatie van Faciliteitsadressen & Leveranciersclassificatie

3.1 Afstemming van multi-faciliteiten locaties (hoofdkantoor versus incubatorlocaties)

Snelgroeiende hardware technologiebedrijven verhuizen vaak tussen meerdere locaties naarmate ze groeien van vroege incubatorstadia naar industriële faciliteiten van meerdere duizenden vierkante meters. Verschillen tussen historische registratieadressen en nieuwe operationele centra moeten worden gehandhaafd via fysieke mapping.

[ Historical Incubator Site ] -----------------------> [ Active Expansion Headquarters ]
Rooms 803–804, Block B, Zhengfang Yunxigu             17F, Bldg 1, Lixi Industrial Park, Sanxi Sci-Tech City
(Government incubator retained for admin)              (2,000+ sqm R&D center, 200+ engineers, product showroom)
FaciliteitcategorieEngelse adres-transliteratorRuwe Chinese adresstring (verplicht voor veldinspecties)Operationele rolAuditrichtlijnen en uitvoeringsmandaat
Primair R&D & geregistreerd basisadres (actief hoofdkantoor)17F (Kamer 1701/1701A), Gebouw 1, Lixi Industrial Park, Nr. 223 Lixi Road, Sanxi Sci-Tech City, Xiangzhou District, Zhuhai 519000珠海市香洲区三溪科创城沥溪路223号立希工业园1栋17楼 / 1701A室Primair R&D centrum, uitvoerende administratie, hardware showroom, 200+ medewerkers, en hoofdcontracterende entiteit.Primaire auditlocatie: Stuur fysieke veldteams naar dit exacte Chinese adres voor fabrieksaudits, juridische kennisgevingen en commerciële contracten.
Initieel incubatorbasis (secundair kantoor)Kamers 803–804, 8e verdieping, Blok B, Zhengfang Yunxigu (Square Cloud Valley), Nr. 168 Luyou Road, Xiangzhou District, Zhuhai珠海市香洲区旅游路168号正方·云溪谷B座803-804室Door de overheid gesteunde gemeentelijke incubatorlocatie toegewezen tijdens de eerste oprichting; behouden na uitbreiding.Historische faciliteit; nuttig voor bedrijfsverleden-controle, maar vertegenwoordigt niet de huidige productieschaal.

3.2 Classificatie van de leverancier: R&D techhuis versus contractassemblage

Een kerndoel van supply chain due diligence is het classificeren van het structurele model van de tegenpartij: puur Original Equipment Manufacturer (OEM)-fabriek, handelsbedrijf, of hybride R&D platform. Xiaowei Technology vertoont onderscheidende operationele signalen:

Primaire R&D en technologie platform signalen

  • Personeels- & IP-focus: Werft 200+ interne R&D en hardware ontwerpingenieurs aan bij haar 2.000+ m² Lixi Industrial Park vestiging, aangevuld met een 20+ leden softwarefiliaal in Shenzhen.
  • Aggressieve herinvestering: Investeert 30% van de jaarlijkse omzet direct in interne R&D, behoudt volledige eigendom van eigendom mmWave radaralgoritmen, IoT gateway-firmware en cloud softwarearchitectuur (XiaoWeiIoT).
  • Hoge commerciële schaal: Jaarlijkse orderomzet overschreed 160 miljoen RMB (~£17,5M GBP), groeiend van een outputbasis van 50 miljoen RMB in 2023.

Handels- en ecosysteemaggregatiesignalen

  • Directe retail-exportoperaties: Beheert een directe export Shopify-winkel (Cosoway.com), waarmee individuele units internationaal worden verkocht in vreemde valuta (USD).
  • Uitbestede massaproductie: High-volume Surface Mount Technology (SMT) printplaatmontage en kunststof behuizing spuitgieten worden uitbesteed aan regionale Electronic Manufacturing Services (EMS) fabrieken in de Pearl River Delta.

💡 Operationele implicatie voor importeurs Importeurs werken met een R&D techhuis & AIoT platformontwikkelaar, geen volledige end-to-end zware assemblagefabriek.

Risico- en auditimplicaties: Het auditen van het hoofdkantoor van Lixi Industrial Park valideert het eigendom van intellectueel eigendom, de volwassenheid van algoritmes en firmwarecontrole. Omdat de productie van SMT PCBA in hoge volumes en behuizingsvormgeving echter is uitbesteed aan EMS-faciliteiten van derden in de Pearl River Delta, moeten fysieke kwaliteitsaudits worden uitgebreid tot deze sub-niveau EMS-partners. Het niet auditen van de secundaire EMS-faciliteiten laat de koper blootstaan aan batchmontagefouten, niet-gemonteerde componentvervangingen en slechte kwaliteitscontrole bij solderen tijdens massaproductieruns.

3.3 Leerverhalende Brug

Met fysieke faciliteiten verzoend en productiestructuren in kaart gebracht, gaat het due diligence-proces verder met technische productevaluatie, doelmarktpositionering en commerciële margemodellering.

4. Technische Evaluatie, Productpositionering & Commerciële Benchmarking

4.1 Technische Diepgang: mmWave Radar versus Optische Toezicht

In westerse ouderenzorgomgevingen (inclusief Britse verzorgingstehuizen, particuliere verpleegfaciliteiten en NHS/Local Council Technology Enabled Care Services) ondervindt het installeren van traditionele optische CCTV-camera’s in slaapkamers en badkamers hevige weerstand van bewoners, privacyregelgeving en tegenwerking van de zorgcommissie.

Millimetergolf (mmWave) 3D point-cloud radartechnologie lost dit privacyprobleem op. Werkend op 60GHz en 24GHz radiofrequentiebanden zendt mmWave radar elektromagnetische hoogfrequente signalen uit om menselijke fysieke aanwezigheid, microbewegingen, ademhalingsfrequenties en valincidenten te detecteren zonder visuele beelden vast te leggen.

       [ Traditional Optical CCTV Camera ]               [ 60GHz / 24GHz mmWave Radar Sensor ]
  -------------------------------------------       ------------------------------------------------
  • Captures visual video / optical footage         • Generates anonymous 3D spatial point-clouds
  • High privacy resistance from families/CQC       • Non-invasive; zero optical lenses or cameras
  • Unusable in private bathrooms & bedrooms        • Safe for private spaces (bedrooms & baths)
  • Requires visual light / line-of-sight           • Operates in total darkness, steam, or fog

Om de reikwijdte van Xiaowei’s hardwarecapabilities volledig te begrijpen, moeten auditors noteren dat naast hun vlaggenschip radarlijnen de leverancier een hardware-ecosysteem heeft met meer dan 200 SKU’s verdeeld over 10 kernproductcategorieën. Hieronder vallen aanvullende medische en gebouwautomatiseringslijnen zoals gedetailleerd in de bronbestanden: Digitale bloeddrukmeters ($35,99 USD) met Bluetooth-synchronisatie, slimme pillendoosorganizers met multi-slot audio/vibratie timers, dual-lens AI PTZ beveiligingscamera’s (2MP–4MP 2.5K modellen voor binnen/buiten), en slimme energie/zekeringautomaten (32A–80A 4G/NB-IoT residentiële en industriële meeteenheden).

Het primaire contactloze portfolio voor ouderenzorg en slimme gebouwen wordt hieronder geëvalueerd:

ProductfamilieKernsensor / RadiotechniekBelangrijkste Mogelijkheden & Technische KenmerkenToegepaste Doelmarkt
60GHz Vital Signs & Sleep Radar60GHz mmWave Radar; 2.4GHz Wi-Fi + BLE 5.3 (Wand- / Bovenbedmontage)Contactloze monitoring van real-time ademhalingsfrequentie, hartritme, lichaamsbeweging, slaapfasen en bedverlating zonder draagbare apparaten.Bovenbedmonitoring in verzorgingstehuizen, geheugenzorgunits en thuistoezicht.
60GHz / 24GHz Valdetectie Radar60GHz / 24GHz 3D Radar; Wi-Fi, BLE 5.3, Zigbee, Thread, Matter (Plafondmontage)Meer dan 20 valhoudingsherkenningsalgoritmen via 3D point-cloud data; geen visuele cameralenzen; driedubbele alarmlogica via mobiele app, sms en telefoongesprekken.Camera-vrije valmonitoring in badkamers en slaapkamers van verzorgingstehuizen.
mmWave Aanwezigheidssensor Mens24GHz / 60GHz mmWave; Wi-Fi / Zigbee / Matter (Plafond / Wand)Detecteert statisch ademen en microbewegingen; voorkomt dat HVAC of verlichting uitschakelt terwijl bewoners bewegingsloos zitten.Energie-automatisering in begeleid wonen en langdurige bewaking van statisch badkamergebruik.
4G Draadloze SOS Noodgateway4G LTE + Wi-Fi + RF; two-way voice intercom; trekkabelStandalone 4G cellulair alarmsysteem met handsfree spraakintercom, waterdichte trekkabels en draadloze paniekknoppen.Upgrade voor telezorg van lokale overheden ter vervanging van legacy analoge vaste lijnen na PSTN-overschakeling.
4G GPS Senioren Tracker & Armband4G LTE + GPS / LBS / Wi-Fi; draagbare hanger / polsbandGeofencing, één-klik SOS alarmknop, tweerichtings spraakoproepen, staptel-functie en automatische valalarmen.Voorkoming van dwalen bij dementie en ambulante telezorgmonitoring.
4-Inch / 8-Inch AI Spraakbediening PanelenAndroid / Linux Touch Hub; In-wand multi-protocol gatewayCentraal touchscreen-paneel integrerend mmWave radarsensoren, verlichting, klimaatregeling, slimme sloten en toegangsrechten.Begeleid wonen faciliteiten, build-to-rent appartementen en hospitality projecten.

4.2 Commerciële Benchmarking: Landed Cost & Wholesale Margin Modelling

Door gepubliceerde retailprijzen op Cosoway.com te vergelijken met kleine batch groothandelscijfers uit HKTDC Sourcing-gidsen kunnen importeurs financiële modellen bouwen die doelstellingen voor Free-on-Board (FOB) fabrieksprijzen, landed costs en B2B groothandels brutomarges vaststellen.

(Opmerking: financiële benchmarks berekend met een basale wisselkoers van £1,00 GBP = $1,27 USD. Landed cost modellen bevatten zee-/luchtvracht, douaneafhandelingskosten en UK Global Tariffs onder HS Codes 8526.10, 8531.10 en 8517.62, exclusief terugvorderbare import-BTW).

   FOB Factory Price (Zhuhai)  +  Freight / Duty / Logistics  =  UK Landed Cost
                 £19.00 - £23.00       +          £2.50              =     £23.50
                                                                             |
   Gross Margin Target: 44%  <---------------------------------- Wholesale Price: £42.00
ProductlijnWaargenomen Retail (USD / GBP equivalent)Geschatte FOB Zhuhai Doelprijs (USD)Geschatte UK Landed Cost (£ GBP)Doel UK B2B Groothandelsprijs (£ GBP)Doel Brutomarge (%)
60GHz Vital Signs Radar$79.99 (~£63.00)$24.00 – $29.00£23.50£42.0044%
60GHz / 24GHz Valradar$79.99 (~£63.00)$25.00 – $30.00£24.50£44.0044%
mmWave Aanwezigheidssensor$79.99 (~£63.00)$16.50 – $21.00£16.80£31.0046%
4G SOS Oproep Gateway$40.84 – $45.99 (~£32.30 – £36.30)$15.50 – $19.50£15.80£27.5043%
4-inch AI Control Panel$139.99 (~£110.50)$39.00 – $45.00£36.50£64.0043%
Slimme Deurslot$69.99 – $86.99 (~£55.10 – £68.50)$24.00 – $29.00£23.00£41.0044%

4.3 Leerverhalende Brug

Sterke commerciële marges zijn waardeloos als geïmporteerde hardware bij de douane wordt tegengehouden of verboden is voor institutionele toepassing vanwege niet-naleving van regelgeving. De focus van een auditor moet verschuiven naar radio spectrumlicenties, medische apparaatgrenzen en gegevensprivacykaders.

5. Navigatie van Regelgeving & Markttoegangspoorten

5.1 Navigeren door spectrum-, veiligheids- en nalevingsnormen

Het importeren van radiofrequentiehardware en gezondheids-telemetriesensoren in doelmarkten (met Groot-Brittannië / Verenigd Koninkrijk als representatief kader) vereist het navigeren door vier regelgevende domeinen. Importeurs moeten model-specifieke laboratoriumverificatie afdwingen vóór commerciële verzendingen:

RegelgevingsdomeinVerplicht Kader / NormUitvoerbare Verplichtingen voor Importeursverificatie
1. Radiospectrum & UKCA / CE REDUK Radioapparatuurvoorschriften 2017 & Ofcom IR 2030 • ETSI EN 305 550 (60GHz SRD) • ETSI EN 302 288 / EN 300 440 (24GHz) • EN 300 328 (2,4GHz Wi-Fi/BLE)Volgens Ofcom IR 2030 zijn 60 GHz (57–64 GHz) en 24 GHz (24,00–24,25 GHz) Short Range Devices (SRD's) vrijgesteld van vergunning alleen als de EIRP-vermogen-dichtheidslimieten worden gehaald. Verplichting: Vraag naar model-specifieke gecertificeerde laboratoriumtestrapporten (SGS, TÜV, Intertek) die de EIRP-vermogenconformiteit bewijzen voor exacte productmodelnummers in plaats van generieke familiecertificaten.
2. MHRA Medisch versus WellnessgrensUK MHRA Grensrichtlijnen • UK Medical Devices Regulations 2002 versus Algemene ProductveiligheidsvoorschriftenProducten die diagnostische, klinische of ziektebewakingsclaims maken, vereisen registratie als Class I/IIa Medisch Hulpmiddel onder MHRA-regels. Verplichting: Positioneer radartechnologie strikt als "Ambient Assisted Living & Wellness Sensors" (niet-diagnostisch) om lange medische goedkeuringsprocedures te vermijden.
3. Gegevensbescherming & GezondheidstelemetrieUK GDPR & Data Protection Act 2018 • ICO Consumenten IoT Richtlijnen • Art. 6 & Art. 9 (Speciale Categorie Gezondheidsgegevens)Continue ademhalings-, hartslag- en valtelemetrie wordt beschouwd als Speciale Categorie Gezondheidsgegevens. Lokale autoriteiten en NHS-organisaties verbieden het routeren van ruwe telemetrie naar cloudservers op het Chinese vasteland. Verplichting: Bevestig beschikbaarheid van UK (Londen) of EU (Frankfurt) AWS cloudhosting of verifieer lokale offline MQTT/Matter functionaliteit.
4. Hardware Veiligheid & Elektrische NormenVeiligheidsvoorschriften voor elektrische apparatuur • EN IEC 62368-1 (Productveiligheid) • EN 62311 (RF EMV-blootstelling) • BS 1363 (Stopcontacten) / UK RoHS (IEC 62321)Alle voeding adapters en wandmodules moeten voldoen aan laagspanningsveiligheid, menselijke RF-blootstelling en beperkingen op gevaarlijke stoffen. Verplichting: Bevestig dat alle voedingen beschikken over een gecertificeerde BS 1363 gefuseerde 3-pins UK stekker en gedocumenteerde RoHS loodvrije testrapporten.

5.2 Leer- en Narratiefbrug

Het vertalen van regelgevende vereisten naar risicobeperking vereist praktische uitvoeringstools. Importeurs operationaliseren deze wettelijke normen via bindende kopersvragenlijsten en strikte financiële controles voorafgaand aan betaling.

6. Toolkit voor de Auditor: Vragenlijst, Betalingsregels & Routekaart

6.1 Het Betalingswaarborgprotocol vóór aanbetaling

Financiële fraude, accountovername en bedrijfsmisleiding vormen kritieke risico's bij grensoverschrijdende bankoverschrijvingen. Importeurs moeten strikte bankgaranties afdwingen voordat aanbetalingen voor productie worden vrijgegeven.

⛔ KRITIEKE BETALINGSREGELS 1. Exacte overeenstemming van begunstigdenrekening: de naam van de begunstigde op de proforma-factuur moet 100% overeenkomen met Xiaowei Technology (Zhuhai) Co., Ltd. (小未科技(珠海)有限公司) of een gedocumenteerde volledig eigendom zijnde exportdochteronderneming. Maak nooit geld over naar persoonlijke bankrekeningen, offshore-brievenbusvennootschappen of niet-geverifieerde derde handelsentiteiten. 2. Verificatie via twee bankkanalen: bevestig SWIFT/IBAN-bankgegevens via een live videogesprek met de leidinggevenden van het bedrijf of via een secundaire onafhankelijke zakelijke lijn (+86 756 2681500 / service@smartxiaov.com). 3. Documentaire Controlepoort: Maak nooit aanbetalingen vrij zonder model-specifieke geaccrediteerde CE RED / UKCA testrapporten die direct met het afgifte-laboratorium zijn geverifieerd.

6.2 De 16-Punten Doelgerichte Kopersverificatievragenlijst

Dien vóór het uitgeven van inkooporders deze 16 gerichte verificatievragen in bij het exportbureau van de leverancier (lucien@cosoway.com, mazhihao@smartxiaov.com, wunanxiong2@smartxiaov.com):

Categorie A: Juridische Identiteit, Kaarttypfouten en Bankcontrole

  • V1: Gelieve een kopie van uw officiële bedrijfslicentie voor 小未科技(珠海)有限公司 (USCC: 91440402MA5580DU29) aan te leveren en schriftelijk te bevestigen dat de Canton Fair-kaart met "小米科技" een print- of OCR-fout betrof.
  • V2: Wie is onze aangewezen exportaccountmanager en kunt u een officiële gemachtigde brief met bedrijfsstempel (rode chop) overleggen?
  • V3: Heeft uw bedrijf directe registratie als Buitenlandse Handelaar en komt de USD/GBP ontvangersrekening exact overeen met de juridische bedrijfsnaam?
  • V4: Kan het management een live videogesprek van 15 minuten plannen voor een rondleiding door het 17F Lixi Industrial Park R&D centrum en de productenshowroom?

Categorie B: UKCA / CE RED RF & Technische Hardware Specificaties

  • V5: Werkt de Vital Signs Radar en de Valdetectieradar op 60 GHz (57–64 GHz) of 24 GHz (24,00–24,25 GHz), en kunt u geaccrediteerde testrapporten overleggen (EN 305 550 / EN 302 288 / EN 300 328 / EN 62368-1)?
  • V6: Voor de 4G Draadloze SOS Gateway en 4G GPS-Trackers, welke specifieke LTE-celbanden worden ondersteund voor doelnetwerken (bijvoorbeeld Europese/UK banden B1/B3/B7/B8/B20/B28)?
  • V7: Wat zijn uw gemeten waarheidsgetrouwheid (true-positive) en valse-alarmen percentages voor de 60 GHz Valradar bij aanwezigheid van huisdieren, stoom of robotstofzuigers?
  • V8: Kunnen alle wandbedieningspanelen en voedingsadapters worden geleverd met landspecifieke gecertificeerde stekkers (zoals BS 1363 3-pins gefuseerde adapters) en Engelstalige productdocumentatie op maat?

Categorie C: UK GDPR Cloud, Offline Bedrijfsmodi & API’s

  • V9: Waar zijn uw standaard cloudservers gehost en kan klantgezondheidstelemetrie worden ingezet op toegewezen AWS serverinstanties in UK (Londen) of EU (Frankfurt)?
  • Vraag 10: Zijn valdetectiemeldingen, ademhalings-/slaaptelemetrie en webhook-API's 100% abonnementsvrij voor B2B-kopers, of vereisen hardware-eenheden terugkerende softwarelicentiekosten?
  • V11: Kunnen mmWave val- en vital-signals radars 100% lokaal en offline functioneren via MQTT, Matter, Zigbee, of lokale domotica-controllers zonder data via externe servers te routeren?
  • V12: Biedt u een open REST API, MQTT SDK of privaat PaaS-deployment zodat institutionele telezorgplatforms en Alarmontvangstcentra (ARCs) valmeldingen rechtstreeks kunnen verwerken?

Categorie D: Productieschaal, EMS & Commerciële Voorwaarden

  • V13: Welke productiestappen (radarcalibratie, assemblage, verouderingstests) vinden plaats in eigen huis op Lixi Industrial Park en welke EMS-partners in de Pearl Rivierdelta verzorgen SMT/injectie-molding (en beschikken zij over ISO 9001 / ISO 13485 accreditaties)?
  • V14: Wat zijn uw gegradueerde FOB-stuksprijzen en minimale bestelhoeveelheden (MOQ’s) voor 100, 500 en 1.000 stuks voor de Valradar en SOS Gateway?
  • V15: Wat is de levertijd en NRE-kostprijs voor volledige OEM white-label aanpassing (custom behuizingslogo’s, gelokaliseerde retailverpakkingen, merkapplicatie)?
  • V16: Wat is uw standaard garantietermijn (12 of 24 maanden), retourautorisatie- (RMA) vervangingsprocedure en het beleid voor gratis reserve-eenheden (bijv. 1%–2% buffer per verzending)?

6.3 De 3-Fasen Beheerde Kwalificatie Roadmap

Om ruwe buitenlandse handelsleads om te zetten in risicogearrangeerde leverancierspartners, voeren inkoopteams een gestructureerde 3-fasen kwalificatieroadmap uit:

[ STAGE 1: Days 1–5 ]  --->  [ STAGE 2: Days 6–18 ]  --->  [ STAGE 3: Pre-Deposit ]
Documentary & Identity Gate    Bench Sample & Cloud Trial    On-Site Audit & Contract
• Business license audit       • Laboratory evaluation       • 17F Lixi Industrial audit
• Regulatory report review     • Offline MQTT testing        • Partner SMT line inspection
• Beneficiary bank match       • False-alarm benchmarking    • Bilingual contract execution
  1. Fase 1: Documentaire & Identiteitscontrole (Dagen 1–5)
  * Core Action Items: Authenticate primary Chinese corporate filings (USCC 91440402MA5580DU29), confirm corporate beneficiary bank account alignment, and verify existing CE RED / UKCA RF test reports directly with the issuing laboratories.
  * Financial Benchmark Range: Remote Corporate & Bank Verification (95–119 USD) | Regulatory Compliance Document Review (75–250 USD).
  1. Fase 2: Bench Sample & Cloud/Offline Test (Dagen 6–18)
  * Core Action Items: Procure 2–3 sample units of the 60GHz Vital Signs Radar, Fall Radar, and 4G SOS Gateway. Test detection algorithms in real bedroom and bathroom environments to measure false-alarm rejection against pets and steam, evaluate app pairing stability, and test offline local MQTT/Matter integration.
  * Financial Benchmark Range: Sample Sourcing & Bench Checking (50–200 USD) | Multi-SKU Quote & Spec Comparison (50–200 USD).
  1. Fase 3: Ter Plaatse Audit & Bindend Contract (vooraf aan aanbetalingsmijlpaal)
  * Core Action Items: Dispatch an auditor to inspect the 17F Lixi Industrial Park R&D base and partner SMT assembly lines in Zhuhai. Execute an enforceable bilingual (Chinese/English) purchase agreement covering quality thresholds, warranty terms, and RMA spare-unit buffers before releasing the 30% production deposit.
  * Financial Benchmark Range: On-Site Factory Audit (419–1,035 USD) | Bilingual Contract Negotiation (100–500 USD) | Pre-Shipment Quality Inspection (322–585 USD).